História a súčasnosť

Dievčenská spevácka skupina „Spjevule ze Skalice" sa venuje predovšetkým interpretácii ľudových piesní z najbližšieho okolia, teda Skalice a regiónu Záhorie. Skupina sa začala formovať v roku 2016 najskôr z tanečníc folklórneho súboru Skaličánek, patriaceho pod ZUŠ Dr. J. Blaha v Skalici. Postupne niektoré dievčatá odišli, iné zasa prišli až sa folklórna skupina ustálila na súčasnom zložení.

Od apríla 2019 skupinu zastrešuje Občianske združenie, ktoré je riadnym členom medzinárodnej organizácie CIOFF.

V súčasnosti spevácku skupinu tvorí 7 dievčat vo veku 15 - 17 rokov, ktoré spojila láska k folklóru a svoj voľný čas venujú aj ľudovej hudbe a nácviku piesní. Úspešne reprezentujú náš región nielen za hranicami mesta, ale i Slovenska a zaraďujú sa k mladej generácii interpretov záhoráckej ľudovej piesne.

Pracujú pod vedením skalického rodáka, hudobníka a učiteľa Miroslava Buzrlu, umeleckého vedúceho LH Pláňava zo Skalice, ktorej hudobníci zvyknú Spjevule hudobne sprevádzať na väčších podujatiach.

(aktualizované 1.10.2022)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti