World Folklore Festival

Pridané: 6.10.2022 12:30:40

06 Október 2022

V dňoch 2.10 - 5.10 sme sa zúčastnili medzinárodného folklórneho festivalu v Taliansku - WORLD FOLKLORE FESTIVAL Diano Marina - Sanremo - Cannes

World Folklore Festival

V dňoch 2.10 – 5.10 sme sa zúčastnili medzinárodného folklórneho festivalu v Taliansku  WORLD FOLKLORE FESTIVAL Cote d´Azur - Sanremo - Diano Marina - Cannes. V rámci festivalu sme absolvovali niekoľko vystúpení nielen v Taliansku, ale aj v susednom Francúzsku a taktiež bohatý sprievodný program, ktorý nám pripravili organizátori.

Pondelok 3.10
V tento deň sme si užili celodenný výlet po Azúrovom pobreží. V historickom mestečku EZE sme v navštívili svetoznámu parfumériu Fragonard, v Nice sme prešli promenádou des Anglais cez záhrady princa Alberta I. až k Fontaine du Soleil, v Monackom kniežatstve sme sa pokochali nielen krásnymi výhľadmi ale aj interiérom azda najznámejšieho kasína na svete – Monte Carla.

Utorok 4.10
Doobeda sme v krojovanom sprievode prešli centrom talianskeho Sanrema až k slávnemu divadlu Ariston, kde sme mali prvé vystúpenie. Návštevníci si v našom podaní vypočuli zmes záhoráckych piesní a my sme zas obdivovali temperamentné tance v podaní súborov z Maďarska, Rumunska či Bulharska.
Poobede sme to „rozbalili" vo francúzskom Cannes, priamo na slávnej pobrežnej promenáde de la Croisette. Náš spev bol tak sprevádzaný nielen skvelou LH Kamarádzi, ale aj šumom mora.

Streda 5.10
Hlavný festivalový program sa konal až v podvečerných hodinách v Diano Marina , no predtým nás čakalo prijatie u starostu mesta, odovzdanie darčekov a krojový sprievod - slávnostné defilé. Na pódium sme vystúpili ako prvé a „záhoráckymi „pjesničkami" sme tak otvorili celý záverečný program.
       Úsmevy, radosť, nadšenie, potlesk, ale aj tréma či únava – to všetko nás sprevádzalo počas slnečných dní, ktoré sme na festivale strávili a neskutočne si ich užili. Folklórne súbory z rôznych krajín dokázali na každom jednom vystúpení vytvoriť úžasnú atmosféru a predviedli energické ukážky svojich piesní či tancov. Nádherné kroje len dotvárali kolorit rozmanitosti a krásy folklóru, na ktorý je každá krajina právom hrdá. Teší nás, že sme aj my dostali príležitosť predstaviť krásu toho nášho folklóru aspoň malému kúsku sveta.

Fotografie z podujatia nájdete tu: FOTOGALÉRIA -World Folklore Festival

.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti