Slovenský deň kroja v Skalici

Pridané: 4.7.2020 08:41:26

04 Júl 2020

V piatok 4. júla zavítal do Skalice štáb časopisu Slovenka.

Slovenský deň kroja v Skalici

Tretí ročník projektu Slovenský deň kroja, ktorý časopis Slovenka zastrešuje, sa tentokrát realizoval inak ako po minulé roky. Koronavírus žiaľ zamiešal karty a tak sa prehliadka krásy ľudového odevu na tradične zaplnenom námestí v Banskej Bystrici naživo konať nemôže. Organizátori však nezaháľali a rozhodli sa navštíviť zaujímavé regióny, mestá či obce po celom Slovensku, kde tance, spevy či tradičné zvyklosti ožívajú v autentickom prostredí. Pre všetkých milovníkov ľudových tradícií tak pripravili ochutnávku slovenského folklóru prostredníctvom množstva fotografií a videí. Jednou zo zastávok bola aj naša Skalica. Na Rotunde sv. Juraja a vo Františkánskom kláštore sa predviedli Spjevule svojím spevom, tanečníci z FS Skaličan zasa tancom k čomu im hrala LH Pláňava. Že Skalica skutočne celý štáb očarila si môžete prečítať tu: Kráľovské mesto Skalica očarilo Slovenský deň kroja.
Obdivovatelia slovenského folklóru i nádherných slovenských krojov môžu zostrih toho najlepšieho z 3. ročníka zhliadnuť 12.septembra na námestí v Banskej Bystrici, alebo na televíznych obrazovkách. Spjevule však v Banskej Bystrici čaká aj vystúpenie naživo – na pozvanie organizátorov sa predstavia v Galaprograme tohto pekného projektu po boku známych súborov ako sú FS Urpín či FS Podpoľanec.

Fotografie z nakrúcania nájdete v našej galérii:FOTO - Slovenský deň kroja

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti