Späť

Reprezentovali sme Skalicu a Záhorie počas Týždňa slovenskej kultúry v Rakúsku

Pridané: 12.10.2021 12:36:50 Počet zobrazení: 5

12 Október 2021

Spjevule vystúpili v rámci tohoto podujatia v Slovenskom inštitúte vo Viedni. Oblečené v skalických krojoch tak predstavili nielen živú ukážku spevnej tradície regiónu Záhorie, no rovnako aj krásu a pôvab nášho ľudového odevu.

Reprezentovali sme Skalicu a Záhorie počas Týždňa slovenskej kultúry v Rakúsku

12.10 sa v Slovenskom inštitúte vo Viedni konalo podujatie, na ktorom sa prezentovala časť regiónu Záhorie - Holíčsky zámok a Mesto Skalica. Návštevníci si vypočuli zaujímavé prednášky, ochutnali skalickú špecialitu - Skalický trdelník i skalické vínko a vďaka našim dievčatám sa zoznámili nielen so spevnou kultúrou regiónu, no i krásou a pôvabom nášho ľudového odevu.

Spjevule sa spolu s hudobníkmi z LH Pláňava predstavili v niekoľkých blokoch s množstvom záhoráckych piesní a oblečené v krásnych skalických krojoch tak vytvorili dokonalú živú ukážku spevných tradíci nášho regiónu. Odmenené obrovským aplauzom a záujmom zo strany prítomných hostí si dievčatá večer skutočne užili a odchádzali s úžasným pocitom a radosťou, že svojimi piesňami potešili srdcia ľudí, ktorých korene sú úzko späté so Slovenskou a a aj keď žijú v inej krajine, stále si vážia a ctia jej kultúru.

Fotografie z podujatia nájdete TU: FOTOGALÉRIA - Vystúpenie v Slovenskom inštitúte vo Viedni.