Otváranie plavebnej sezóny na Baťovom kanále v Skalici

Pridané: 5.6.2021 19:40:50

05 Jún 2021

V sobotu 5.6 sme sa zúčastnili peknej akcie na Baťovom kanále v Skalici. Okrem piesní zo Záhoria zazneli v našom podaní aj piesne z Horehronia, Gemera či Zemplína a nechýbala ani KARIČKA.

Otváranie plavebnej sezóny na Baťovom kanále v Skalici

Prvú júnovú sobotu, kedy sa konečne aj počasie umúdrilo a slnečné počasie vylákalo Skaličanov i cezpoľných do prírody, v skalickom prístave sa otvárala plavebná sezóna. Na Baťovom kanále sa zišlo množstvo návštevníkov, ktorí si okrem iného mohli konečne vychutnať i kultúrny program. Pod holým nebom spríjemnili divákom popoludnie aj Spjevule, pre ktoré to bolo ich prvé vystúpenie po nútenej 6-mesačnej pauze.  To, že im pódium už veľmi chýbalo bolo vidno od prvej chvíle a vystúpenie si doslova užívali. K spevu (a tentokrát aj do tanca) im hrala  LH Pláňava ze Skalice s primášom a ich vedúcim Mirom Buzrlom.
Prvá polovica programu patrila našim záhoráckym pesničkám a druhá časť sa niesla v znamení folklóru z  rôznych kútov Slovenska.
Z HOREHRONIA, regiónu, pre ktorý je známy tzv. Horehronský viachlas, fenomén zapísaný aj v svetovom kultúrnom dedičstve UNESCO, zazneli v ich podaní s citom zaspievané ťahavé melódie . Pri pesničke z GEMERA „Išla Marka" zas dievčatá ukázali krásne zvládnutý dialekt a nastolili také obdivuhodné tempo, že pri temperamentnom ZEMPLÍNE, ktorý prišiel na rad vzápätí, Spjevulám ožili nohy, keď sa v medzihrách piesní spoločne zatočili v KARIČKE.

Vystúpenia sa Spjevule zhostili skvele a veríme, že diváci si odniesli príjemný zážitok.

Fotografie z podujatia nájdete TU: FOTOGALÉRIA - BAŤOV KANÁL SKALICA.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti