Online súťaž v interpretácii ľudovej piesne "NEPRESTAŇME HRAŤ A SPIEVAŤ

Pridané: 5.3.2021 16:07:47

05 Marec 2021

Spjevule získali až 6 ocenení.

Online súťaž v interpretácii ľudovej piesne "NEPRESTAŇME HRAŤ A SPIEVAŤ

V polovici februára sa dievčatá zúčastnili online súťaže v interpretácii ľudovej piesne, ktorú vyhlásilo Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi. V dobe skúpej na "živé" aktivity, či už vystúpenia, alebo súťaže tak mladým speváckym a hudobným talentom ponúkli možnosť  prezentovať sa aspoň takouto formou - v online priestore.

Výkony súťažiacich  hodnotila odborná porota, kotrá vzhľadom na veľký záujem (prihlásených bolo až 115 videí) musela posunúť termín vyhodnotenia. V silnej konkurenci spevákov, hudobníkov či inštrumentalistov sa dievčatám darilo výborne a do Skalice putovalo až 6 ocenení. Ako spevácka skupina získali Zlaté pásmo a Špeciálnu cenu poroty za autentickú reprezentáciu vlastného regiónu. Aj štyri „spjevulácke" sólistky skončili s najvyšším ocenením – všetky sa umiestnili v Zlatom pásme. V 1. kategórii nás reprezentovali dve Zuzky – Zuzka Kopáčová a Zuzka Poláková a v staršej, 2. kategórii to boli Ester Danihelová a Anet Vávrová.

V podaní Spjevulí (mimochodom jediných  účastníkov zo Záhoria) zazneli dve veselé záhorácke pesničky zvané „Kucharenky" a rovnako piesňami z nášho regiónu sa predstavili aj sólistky. Dievčatá spievali štýlom acapella, teda bez hudobného sprievodu, čo odborná porota ocenila a našim speváčkam pridelila aj bonusové body za zachovávanie nárečia a regionálneho piesňového materiálu.

Organizátorom sa podarila zrealizovať krásna myšlienka, ktorou podporili deti a mládež v tom, aby  vydržali a nezanevreli na krásnu aktivitu, akou interpretácie ľudovej piesne bezpochyby je. Odmenou im boli výkony všetkých účastníkov, ktorí svojim entuziazmom  ukázali, že lásku k hudbe a tradíciám si udržiavajú aj počas tohto obdobia. Ideu súťaže tak naplnili do bodky už len tým, že NEPRESTALI HRAŤ A SPIEVAŤ.

Video spoločnej súťažnej piesne si môžete pozrieť tu: SPJEVULE - Kucharenky (acapella)

Videá súťažných piesní našich sólistiek si môžete pozrieť tu:

Video - ZUZKA POLÁKOVÁ 

Video - ZUZKA KOPÁČOVÁ

Video - ESTER DANIHELOVÁ

Video - ANET VÁVROVÁ

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti