Krajské kolo Vidiečanova Habovka

Pridané: 17.5.2022 17:35:58

17 Máj 2022

Získali sme Zlaté pásmo s postupom do celoslovenského kola.

Krajské kolo Vidiečanova Habovka

V utorok 17.mája sa v Dome kultúry v Senici konalo krajské kolo celoslovenskej súťaže hudobného folklóru detí Vidiečanova Habovka. Spjevule, ako víťazky regionálneho kola sa na súťaži predstavili s pásmom piesní zo Záhoria pod názvom „Proč sa vy muádeneci neoženíte" a podarilo sa im podať výkon, ktorý ich vystrelil až na tú najvyššiu priečku - získali ZLATÉ PÁSMO s postupom do celoslovenského kola. Súťaže sa zúčastnila aj naša najmladšia Spjevulka Zuzka Kopáčová, ktorá si ako sólistka vyspievalai krásne strieborné pásmo. Dievčatá pripravoval p. učiteľ Miro Buzrla a súťažiacich hodnotila odborná porota v zložení:
Adriana Jarolínová, hlasová pedagogička, dlhoročná sólistka SĽUK-u,
Samo Smetana, hudobník, hudobný pedagóg a publicista,
Michal Noga, etnomuzikológ, hudobník, huslista a hudobný lektor tradičnej ľudovej hudby.

Tento rok bude finále "Vidiečanovej Habovky" prebiehať namiesto Habovky vo Východnej a to priamo počas konania najprestížnejšieho slovenského folklórneho festivalu VÝCHODNÁ 2022. Už len účasť na vrcholnom podujatí tejto súťaže je úspechom sama o sebe a fakt, že finalisti dostanú príležitosť vystúpiť na festivale takéhoto formátu je obrovským bonusom. Spjevulám sa to podarilo už druhý krát a opäť tak budú môcť predstaviť kúsok spevného folklóru Záhoria celému Slovensku.

Fotografie z podujatia nájdete tu: FOTOGALÉRIA - Krajské kolo Vidiečanova Habovka

  

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti